منو
سبد شما

ایکس باکس | XBOX

مایکروسافت، یکی از کمپانی های مدعی در زمینه تولید و عرضه کنسول های بازیست که از گذشته، در این عرصه نامدار بوده است. در این مقاله تصمیم داریم تا به تشریح و معرفی کنسول بازی مایکروسافت ایکس باکس بپردازیم.

 

در این قسمت باید به این موضوع توجه داشت که ایکس باکس وان، فضای بیشتری را در مقایسه با ایکس باکس ۳۶۰ یا حتی پلی استیشن ۴ اشغال می کند. و از آنجایی که آداپتور برق آن نیز خارج از دستگاه است، آمادگی اختصاص دادن یک فضای زیاد را به این دستگاه داشته باشید.

اگر مسئله فضا برای شما اهمیت دارد، لازم است تا پیشنهاد کنیم که نسخه اسلیم ایکس باکس وان را تهیه کنید. نسخه اسلیم حدود ۴۰ درصد از نسخه معمولی کوچکتر است و منبع برق آن نیز درون دستگاه قرار گرفته است. البته باید اذعان کرد که طراحی نسخه اسلیم نیز زیباتر بوده و رنگ سفید آن طرفداران بسیاری دارد!

 

اکس باکس وان یک کنترلر جدید نیز دارد. اولین تفاوت بزرگ این کنترلر در مقایسه با کنترلرهای ایکس باکس ۳۶۰ در محل قرارگیری باطری آن است. همچنین مایکروسافت با عرضه یک به روز رسانی، به کاربران این اجازه را داده تا بتوانند بسته به بازی ها و شرایط مختلف، کاربرد دکمه ها را تغییر دهند.

 

اما شاید مهم ترین بخش کارایی، مربوط به بازی ها باشد. باید به این نکته اشاره کرد که بازی های انحصاری ایکس باکس وان در مقایسه با پلی استیشن ۴ کمتر است. اما این بازی ها هم آنقدر جذاب هستند که کاربران را به خرید این کنسول بازی وادار کنند! بازی های دیگر هم قابلیت اجرا شدن را دارند. برای مثال می توان بازی های پلی استیشن ۴ را با عملکرد خوبی بر روی این کنسول مشاهده کرد. گرچه افت وضوح تصویر در این مورد وجود دارد

 

 

 

نمایش 1 تا 2 از 2 (1 صفحه)